Transport ponadgabarytowy

Masz do przewiezienia ponadgabarytowe ładunki i nie wiesz, jak zorganizować ich transport? Z pomocą i doświadczeniem naszych pracowników szybko, sprawnie i bezpiecznie przewieziesz towar ponadnormatywny. Transport ponadgabarytowy urządzeń przemysłowych realizowany przez naszą firmę odbywa się zawsze według założeń wcześniej przygotowanych projektów relokacji maszyn. Bardzo ważny jest także wybór optymalnego pojazdu i zaplanowanie trasy przejazdu.

Przewożenie dużych ładunków, np. przęseł mostów, turbin wiatrowych, zbiorników, maszyn budowlanych czy urządzeń przemysłowych wymaga bardzo profesjonalnego podejścia, dużej wiedzy i ogromnego doświadczenia. Ponadnormatywny transport maszyn przemysłowych wiąże się także z uzyskaniem pozwoleń na przejazd. Jeżeli zależy Ci na bezpiecznym oraz zgodnym z przepisami transporcie ponadgabarytowym maszyn, skontaktuj się nami!

Kiedy mamy do czynienia z transportem ponadgabarytowym?

Z transportem ponadgabarytowym mamy do czynienia, gdy poruszające się po drogach krajowych i międzynarodowych pojazdy przekraczają określone prawnie wymiary i wagę. Zaliczamy do niego wszystkie ładunki, które przekraczają poniższe wymiary, tj.:

  • całkowita długość pojazdu wraz z towarem – 16,5 m,
  • szerokość pojazdu wraz z ładunkiem – 2,5 m,
  • wysokość pojazdu z ładunkiem (mierzona od ziemi) – 4 m,
  • całkowity ciężar pojazdu z towarem, paliwem i kierowcą – 42 tony.

Wymiary ani rzeczywista masa całkowita wraz z przewożonym towarem nie mogą być większe od tych dopuszczalnych w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Nasza firma transportuje maszyny przemysłowe o najkorzystniejszych porach dnia i nocy. Korzystamy także z usług pilotów drogowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zapraszamy do skorzystania z usługi.

Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm
utrzymanie linii technologicznych

INTER - TECH ul. Żywiecka 57, 34-325 Łodygowice tel./fax +48 33 817 67 79 e-mail: biuro@inter-tech.net.pl