Transport maszyn przemysłowych

Transporty urządzeń przemysłowych realizowane przez naszą firmę odbywają się ściśle według założeń przygotowanych wcześniej projektów relokacji maszyn. Odpowiednie zaplanowanie prac pozwala na sprawne przejście pomiędzy poszczególnymi etapami procesu przeniesienia linii technologicznych zarówno wewnątrz jednego zakładu, jak i wtedy gdy w grę wchodzi relokacja do znacznie oddalonej lokalizacji. Dzięki niemu demontaż, pakowanie, załadunek i transport przebiegają tak bezpiecznie, szybko i sprawnie jak to tylko możliwe. To ważne, ponieważ zbyt długi przestój ma poważny wpływ na funkcjonowanie zakładu, którego dotyczy i generuje straty finansowe wynikające z braku bieżącej produkcji.

Transport linii technologicznych – zakres działań

Sprawny załadunek urządzeń minimalizujący ryzyko uszkodzeń, wybór trasy gwarantujący najlepsze warunki do przewozu konkretnego typu maszyn oraz możliwie najkrótszy czas przejazdu to tylko niektóre z zagadnień, jakie leżą w naszej gestii, jeśli zdecydują się Państwo powierzyć transport maszyn przemysłowych naszej firmie. Sprawnie realizujemy zarówno relokacje urządzeń w obrębie naszego kraju, jak i przeprowadzki linii technologicznych poza granicami Polski. Jeśli więc planują Państwo takie działania w swoim przedsiębiorstwie, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!

Transport maszyn drogą lądową i morską

Drogowy transport maszyn jest wygodnym pod względem technicznym sposobem na przewóz maszyn przemysłowych. Przewóz maszyn i urządzeń z wykorzystaniem pojazdów cechuje się dużą prędkością przejazdu, możliwością przewozu maszyn przemysłowych o różnych gabarytach oraz brakiem konieczności przeładowywania ładunku w trakcie przewozu, co wpływa na szybkość realizacji zlecenia. Ponadto przewożone maszyny można umocować do nadwozia pojazdu za pomocą różnych technik, dostosowując je do rodzaju ładunku tak, aby nie przemieszczał się on w trakcie przewozu. Z kolei transport drogą morską jest ekonomiczny i pozwala na przewóz nawet dużych ładunków w korzystnych cenach. 

Zezwolenia na transport maszyn przemysłowych

Duże ładunki, takie jak maszyny przemysłowe, transportowane drogami krajowymi i międzynarodowymi zazwyczaj są przewożone z wykorzystaniem pojazdów nienormatywnych. Pojazdy nienormatywne są to m.in. przyczepy i naczepy najazdowe oraz niskopodłogowe, które umożliwiają łatwy załadunek i rozładunek transportowanej maszyny. 
Nienormatywny transport maszyn przemysłowych wymaga uzyskania pozwoleń na przejazd na czas określony bądź nieokreślony, jak również na jednokrotny przejazd w określonym czasie i drodze lub też jednorazowy przejazd drogą krajową pojazdem, który przekroczy granice kraju. Zapewniamy bezpieczny i zgodny z zasadami transportu drogowego przewóz maszyn przemysłowych. Transportujemy maszyny o najkorzystniejszych porach dnia i nocy, korzystamy także z usług pilotów drogowych.   

Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm