Relokacja maszyn
Relokacja maszyn - baner

Relokacje maszyn

Nasza firma oferuje kompleksowe relokacje maszyn, ciągów technologicznych, a także całych zakładów produkcyjnych. W ramach tej usługi przeprowadzamy transfer urządzeń, w tym transport ponadgabarytowy oraz relokację linii produkcyjnych, który obejmuje demontaż mediów, przenoszenie i transport sprzętu oraz wykonanie nowych przyłączy w miejscach docelowych. Ponadto w zakres naszych działań wchodzi wykonanie stosownych pomiarów energetycznych i cyfrowych niwelacji. Mamy ogromne doświadczenie, bogate i nowoczesne zaplecze techniczne, co umożliwia nam podjęcie się najtrudniejszych relokacji z zapewnieniem całkowitego bezpieczeństwa. W trakcie wielu lat działalności mieliśmy możliwość obsługiwania klientów zarówno z kraju, jak i z zagranicy w zakresie relokacji maszyn.

Dlaczego warto korzystać z usług specjalistów od relokacji maszyn?

Relokacja maszyn to złożony proces, który wymaga podjęcia odpowiednich środków organizacyjnych. Aby przeprowadzić go w sposób efektywny i niewpływający w negatywny sposób na zdolności produkcyjne zakładu, konieczne jest skrupulatne zaplanowanie wszystkich działań i ich synchronizacja. Dlatego tak duże znacznie ma, aby zajęły się tym osoby mające odpowiednie kwalifikacje i praktyczne doświadczenie, dzięki którym mogą dobrać rozwiązania, pozwalające na optymalizację czasową i finansową całego przedsięwzięcia. Co więcej, korzystając ze swojej wiedzy, są oni w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa realizacji. Ma to duże znacznie, ponieważ w trakcie przenoszenia maszyn, szczególnie tych ponadgabarytowych, bardzo łatwo może dojść do ich uszkodzenia. Wszystkie te kwestie zyskują jeszcze na znaczeniu, kiedy zachodzi konieczność relokacji nie pojedynczej maszyny, ale całej linii produkcyjnej. Zniszczenie wchodzących w jej skład urządzeń może spowodować bowiem duże straty finansowe dla zakładu.

Relokacja przemysłu

Projekt relokacji przemysłu składa się z kilku podstawowych etapów:

 • opracowanie strategii relokacji;
 • demontaż maszyn i urządzeń;
 • przygotowanie maszyn do transportu;
 • załadunek maszyn;
 • transport maszyn i urządzeń (w tym transport ładunków ponadgabarytowych);
 • rozładunek;
 • montaż.
Aby cały proces zakończył się sukcesem, należy najpierw odpowiednio zaplanować relokację przemysłu. Analiza oraz wykonanie potrzebnych pomiarów to niezbędne czynności, na których opierać się będzie transport oraz rozładunek sprzętu. Ważny jest także umiejętny demontaż oraz odpowiednie zabezpieczenie przenoszonych elementów linii produkcyjnych. Cała relokacja organizowana jest w sposób optymalny, tak, aby zaoszczędzić czas oraz nie narażać klienta na dodatkowe koszta.

Dlaczego relokacje przemysłowe są dużym wyzwaniem?

Relokacja przemysłowa to proces przede wszystkim wieloetapowy, a profesjonalna realizacja każdego kroku jest niezwykle ważna. To duże wyzwanie również ze względu na fakt, że maszyny lub całe linie produkcyjne to zwykle ciężki, ponadgabarytowy ładunek. Do transportu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt zapewniający bezpieczeństwo. Istotne jest również wsparcie wykwalifikowanych pracowników posiadających umiejętności demontażu oraz montażu urządzeń.

Pewność, że przenoszenie przemysłu pójdzie zgodnie z planem, zapewni skorzystanie z usług doświadczonej firmy. 


Relokacje maszyn i linii produkcyjnych

Relokacje maszyn i linii produkcyjnych przeprowadzamy zgodnie z ustalonymi terminami i zachowaniem odpowiednich norm bezpieczeństwa. Cały proces transportu maszyn o standardowych wymiarach oraz tych ponadgabarytowych realizujemy krok po kroku, rozpoczynając od opracowania planu relokacji maszyn, a kończąc na instalacji, uruchamianiu oraz testowaniu maszyn pod kątem ich prawidłowego działania.

Pełna lista naszych usług obejmuje:

 • relokacje, transfer maszyn i linii produkcyjnych
 • transport wewnątrz i zewnątrz zakładowy
 • demontaż urządzeń jak również ich montaż oraz transport ponadgabarytowy urządzeń do 400 ton
 • rozładunek maszyn oraz ich pozycjonowanie, podłączenie i uruchomienie
 • odłączenie i ponowna instalacja mediów zasilających (testy-pomiary)
 • cyfrowa niwelacja (poziomowanie)
 • złomowanie - deinstalacja maszyn i urządzeń
 • pakowanie, zabezpieczenia transportowe (transport lądowy, morski)
 • usługi suwnicą mobilną

Kiedy warto pomyśleć o relokacji linii produkcyjnej?

Relokacja linii produkcyjnej w przedsiębiorstwie to korzystne posunięcie, które zazwyczaj zwiększa zdolność produkcyjną firmy. O relokacji linii warto pomyśleć, kiedy przedsiębiorstwo wytwarza różne produkty w oddziałach zlokalizowanych w kilku miejscowościach. Przemyślana relokacja maszyn i całych linii technologicznych usprawnia realizację zadań i zwiększa efektywność działania zakładu.
Dobrym momentem na relokację linii jest również moment wybudowania lub rozbudowania hali produkcyjnej, w której będzie się odbywała zautomatyzowana produkcja. Relokację linii technologicznych warto także rozważyć w przypadku poszerzenia oferty handlowej i tym samym wprowadzenia do produkcji nowego asortymentu. 

Nowoczesny sprzęt i dodatkowe usługi

Wszelkie działania wykonujemy przy pomocy profesjonalnego sprzętu: dźwigów samojezdnych, suwnic ramowych, rolek transportowych, poduszek powietrznych, platform i wózków widłowych, które pozwalają na przemieszczanie, montaż czy demontaż maszyn w trudno dostępnych miejscach. Posiadane zaplecze techniczne umożliwia nam oferowanie klientom usług suwnicą mobilną oraz usług dźwigiem przeładunkowym w zakresie wykraczającym poza relokacje maszyn przemysłowych. Dzięki współpracy z firmami oferującymi transporty specjalistyczne transporty ponadgabarytowe możemy podejmować się realizacji zleceń o nawet bardzo niestandardowym charakterze. Ponadto, korzystając z naszej specjalistycznej wiedzy w zakresie automatyzacji przemysłowej, możemy przeprowadzić optymalizację działania ciągów technologicznych poprzez modernizację lub wymianę maszyn. Dobrą okazją do przeprowadzenia prac w tym zakresie jest konieczność wykonania przeniesienia maszyn lub linii produkcyjnych. Możemy wówczas na życzenie klienta połączyć te działania, a także zająć się utylizacją zużytego sprzętu.

Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm
utrzymanie linii technologicznych

INTER - TECH ul. Żywiecka 57, 34-325 Łodygowice tel./fax +48 33 817 67 79 e-mail: biuro@inter-tech.net.pl