Relokacja maszyn

Relokacje maszyn

Nasza firma oferuje kompleksowe relokacje maszyn, ciągów technologicznych, a także całych zakładów produkcyjnych. W ramach tej usługi przeprowadzamy transfer urządzeń oraz relokację linii produkcyjnych, który obejmuje demontaż mediów, przenoszenie i transport sprzętu oraz wykonanie nowych przyłączy w miejscach docelowych. Ponadto w zakres naszych działań wchodzi wykonanie stosownych pomiarów energetycznych i cyfrowych niwelacji. Posiadamy ogromne doświadczenie, bogate i nowoczesne zaplecze techniczne, co umożliwia nam podjęcie się najtrudniejszych relokacji z zapewnieniem całkowitego bezpieczeństwa. W trakcie wielu lat działalności mieliśmy możliwość obsługiwania klientów zarówno z kraju, jak i z zagranicy w zakresie relokacji maszyn.

Dlaczego warto korzystać usług specjalistów od relokacji maszyn?

Relokacja maszyn to złożony proces, który wymaga podjęcia odpowiednich środków organizacyjnych. Aby przeprowadzić go w sposób efektywny i niewpływający w negatywny sposób na zdolności produkcyjne zakładu, konieczne jest skrupulatne zaplanowanie wszystkich działań i ich synchronizacja. Dlatego tak duże znacznie ma, aby zajęły się tym osoby mające odpowiednie kwalifikacje i praktyczne doświadczenie, dzięki którym mogą dobrać rozwiązania, pozwalające na optymalizację czasową i finansową całego przedsięwzięcia. Co więcej, korzystając ze swojej wiedzy, są oni w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa realizacji. Ma to duże znacznie, ponieważ w trakcie przenoszenia maszyn bardzo łatwo może dojść do ich uszkodzenia. Wszystkie te kwestie zyskują jeszcze na znaczeniu, kiedy zachodzi konieczność relokacji nie pojedynczej maszyny, ale całej linii produkcyjnej. Zniszczenie wchodzących w jej skład urządzeń może spowodować bowiem duże straty finansowe dla zakładu.

Relokacje maszyn i linii produkcyjnych

Relokacje maszyn i linii produkcyjnych przeprowadzamy zgodnie z ustalonymi terminami i zachowaniem odpowiednich norm bezpieczeństwa. Cały proces realizujemy krok po kroku, rozpoczynając od opracowania planu relokacji maszyn, a kończąc na instalacji, uruchamianiu oraz testowaniu maszyn pod kątem ich prawidłowego działania.

Pełna lista naszych usług obejmuje:

  • relokacje, transfer maszyn i linii produkcyjnych
  • transport wewnątrz i zewnątrz zakładowy
  • demontaż urządzeń jak również ich montaż oraz transport ponadgabarytowy urządzeń do 400 ton
  • rozładunek maszyn oraz ich pozycjonowanie, podłączenie i uruchomienie
  • odłączenie i ponowna instalacja mediów zasilających (testy-pomiary)
  • cyfrowa niwelacja (poziomowanie)
  • złomowanie - deinstalacja maszyn i urządzeń
  • pakowanie, zabezpieczenia transportowe (transport lądowy, morski)
  • usługi suwnicą mobilną

Nowoczesny sprzęt i dodatkowe usługi

Wszelkie działania wykonujemy przy pomocy profesjonalnego sprzętu: dźwigów samojezdnych, suwnic ramowych, rolek transportowych, poduszek powietrznych, platform i wózków widłowych, które pozwalają na przemieszczanie, montaż czy demontaż maszyn w trudno dostępnych miejscach. Posiadane zaplecze techniczne umożliwia nam oferowanie klientom usług suwnicą mobilną oraz usług dźwigiem przeładunkowym w zakresie wykraczającym poza relokacje maszyn przemysłowych. Dzięki współpracy z firmami oferującymi transporty specjalistyczne transporty ponadgabarytowe możemy podejmować się realizacji zleceń o nawet bardzo niestandardowym charakterze. Ponadto, korzystając z naszej specjalistycznej wiedzy w zakresie automatyzacji przemysłowej, możemy przeprowadzić optymalizację działania ciągów technologicznych poprzez modernizację lub wymianę maszyn. Dobrą okazją do przeprowadzenia prac w tym zakresie jest konieczność wykonania przeniesienia maszyn lub linii produkcyjnych. Możemy wówczas na życzenie klienta połączyć te działania, a także zająć się utylizacją zużytego sprzętu.

Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm