Relokacja maszyn

Relokacje maszyn

Nasza firma oferuje kompleksowe relokacje maszyn, ciągów technologicznych, a także całych zakładów produkcyjnych. W ramach tej usługi przeprowadzamy transfer urządzeń oraz linii produkcyjnych, który obejmuje demontaż mediów, przenoszenie i transport sprzętu oraz wykonanie nowych przyłączy w miejscach docelowych. Ponadto w zakres naszych działań wchodzi wykonanie stosownych pomiarów energetycznych i cyfrowych niwelacji. Posiadamy ogromne doświadczenie, bogate i nowoczesne zaplecze techniczne, co umożliwia nam podjęcie się najtrudniejszych relokacji z zapewnieniem całkowitego bezpieczeństwa. W trakcie wielu lat działalności mieliśmy możliwość obsługiwania klientów zarówno z kraju, jak i z zagranicy w zakresie relokacji maszyn.

Dlaczego warto korzystać usług specjalistów od relokacji maszyn?

Relokacja maszyn to złożony proces, który wymaga podjęcia odpowiednich środków organizacyjnych. Aby przeprowadzić go w sposób efektywny i niewpływający w negatywny sposób na zdolności produkcyjne zakładu, konieczne jest skrupulatne zaplanowanie wszystkich działań i ich synchronizacja. Dlatego tak duże znacznie ma, aby zajęły się tym osoby mające odpowiednie kwalifikacje i praktyczne doświadczenie, dzięki którym mogą dobrać rozwiązania, pozwalające na optymalizację czasową i finansową całego przedsięwzięcia. Co więcej, korzystając ze swojej wiedzy, są oni w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa realizacji. Ma to duże znacznie, ponieważ w trakcie przenoszenia maszyn bardzo łatwo może dojść do ich uszkodzenia. Wszystkie te kwestie zyskują jeszcze na znaczeniu, kiedy zachodzi konieczność relokacji nie pojedynczej maszyny, ale całej linii produkcyjnej. Zniszczenie wchodzących w jej skład urządzeń może spowodować bowiem duże straty finansowe dla zakładu.

Relokacje maszyn i linii produkcyjnych

Relokacje maszyn i linii produkcyjnych przeprowadzamy zgodnie z ustalonymi terminami i zachowaniem odpowiednich norm bezpieczeństwa. Cały proces realizujemy krok po kroku, rozpoczynając od opracowania planu relokacji, a kończąc na instalacji, uruchamianiu oraz testowaniu maszyn pod kątem ich prawidłowego działania.

Opracowanie projektu relokacji maszyn

Pierwszym krokiem, który podejmujemy po przyjęciu zlecenia, jest opracowanie projektu relokacji maszyn. Przygotowujemy go, uwzględniając potrzeby klienta, wymagania sprzętu oraz warunki panujące w nowej przestrzeni. Projekt obejmuje wszelkie kwestie związane z organizacją prac w zakresie deinstalacji maszyn oraz ich przewozu m.in. poprzez ocenę sprzętu niezbędnego do realizacji tych zadań, oraz określenie środków bezpieczeństwa, które należy przedsięwziąć przy ich wykonywaniu. Przy przenoszeniu linii produkcyjnej możemy również sporządzić projekt jej dostosowania do wielkości pomieszczeń w nowym zakładzie. Rozkład maszyn w hali planowany jest w taki sposób, aby cały ciąg technologiczny pozwalał prowadzić optymalną produkcję i nie stwarzał zagrożeń na pracowników.

Demontaż maszyn

Kolejnym krokiem jest demontaż maszyn. Deinstalacja urządzeń to jednak wymagająca procedura. Urządzenia stosowane w produkcji przemysłowej odznaczają się bowiem nierzadko skomplikowaną konstrukcją złożoną z wielu delikatnych mechanizmów. Dlatego zadania w tym zakresie wykonujemy precyzyjnie z dużą dozą ostrożności. Sporządzamy również dokumentację — opisujemy w niej wszystkie elementy, w tym także komponenty, które na czas przewozu należy odłączyć od maszyny. Następnie części oczyszczamy i pakujemy części. Dobieramy opakowania w taki sposób, aby zapewniały pełne bezpieczeństwo podczas transportu.

Transport maszyn przemysłowych

Transport maszyn przemysłowych realizujemy ściśle według założeń opracowanego projektu. Dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić w sprawny sposób załadunek spakowanych urządzeń, a następnie wybrać trasę, gwarantującą optymalne warunki oraz możliwe krótki czas przewozu, niezależnie od tego, czy chodzi transport wewnątrz jednego zakładu, czy też realizowany pomiędzy dwoma odległymi miejscami. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu maszyn zminimalizowaniu ulega ryzyko ich uszkodzenia. Odpowiednie rozplanowanie prac pozwala przeprowadzać wszelkie działania w zakresie deinstalacji, pakowania, załadunku i transportu sprzętu bez znaczącego wpływu na normalne funkcjonowanie zakładu.

Rozładunek i montaż maszyn przemysłowych

Kiedy już przewieziemy ładunek we wskazane przez klienta miejsce, przystępujemy do rozładunku maszyn. Prace te prowadzimy, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa. W trakcie rozładunku maszyn przemysłowych wystarczy bowiem chwila nieuwagi, aby doprowadzić do ich uszkodzenia. Dlatego z najwyższą uwagą nadzorujemy całą procedurę. Kiedy zaś maszyny znajdą się na miejscu przeznaczenie, wówczas przystępujemy do ich zainstalowania. Montaż maszyn poprzedzają dokładne oględziny i pomiary stanowiska, na którym mają się one znaleźć. Pozwala to nie tylko na ich dokładne pozycjonowanie, ale także bezproblemowe podłączenie i uruchomienie.Ostatnim etapem naszej pracy jest przeprowadzanie testów zasilania oraz wyważenia maszyn. Działania te dają gwarancję bezawaryjnej pracy urządzeń na nowych stanowiskach roboczych.

Pełna lista naszych usług obejmuje:

OFERTA NASZYCH USŁUG OBEJMUJE:

  • relokacje, transfer maszyn i linii produkcyjnych
  • transport wewnątrz i zewnątrz zakładowy
  • demontaż, montaż oraz transport ponadgabarytowy urządzeń do 400 ton
  • rozładunek, pozycjonowanie, podłączenie i uruchomienie
  • odłączenie i ponowna instalacja mediów zasilających (testy-pomiary)
  • cyfrowa niwelacja (poziomowanie)
  • złomowanie - deinstalacja maszyn i urządzeń
  • pakowanie, zabezpieczenia transportowe (transport lądowy, morski)
  • usługi suwnicą mobilną

Nowoczesny sprzęt i dodatkowe usługi

Wszelkie działania wykonujemy przy pomocy profesjonalnego sprzętu: dźwigów samojezdnych, suwnic ramowych, rolek transportowych, poduszek powietrznych, platform i wózków widłowych, które pozwalają na przemieszczanie, montaż czy demontaż maszyn w trudno dostępnych miejscach. Posiadane zaplecze techniczne umożliwia nam oferowanie klientom usług suwnicą mobilną lub dźwigiem przeładunkowym w zakresie wykraczającym poza relokacje maszyn przemysłowych. Dzięki współpracy z firmami oferującymi transporty specjalistyczne ponadgabarytowe możemy podejmować się realizacji zleceń o nawet bardzo niestandardowym charakterze. Ponadto, korzystając z naszej specjalistycznej wiedzy w zakresie automatyzacji przemysłowej, możemy przeprowadzić optymalizację działania ciągów technologicznych poprzez modernizację lub wymianę maszyn. Dobrą okazją do przeprowadzenia prac w tym zakresie jest konieczność wykonania przeniesienia maszyn lub linii produkcyjnych. Możemy wówczas na życzenie klienta połączyć te działania, a także zająć się utylizacją zużytego sprzętu.

Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm