automatyzacja przemysłowa

Automatyzacja przemysłowa

Automatyzacja przemysłowa to we współczesnym świecie coraz powszechniejszy trend. Przeprowadzenie tego procesu jest dla zakładów produkcyjnych obecnie nie wyborem, ale wręcz konieczność. Pierwszorzędne znacznie odgrywają tutaj kwestie ekonomiczne. Przedsiębiorstwa muszą się bowiem dostosować do wymagań współczesnej produkcji, inaczej staną się mniej konkurencyjne, co może odbić się znacząco na ilości składanych zamówień, a co za tym idzie na ich sytuacji rynkowej.

Posiadamy wiedzę na temat obecnie stosowanych technologii, dzięki czemu możemy zapewnić klientom wsparcie, jakiego potrzebują. Przy wykonywaniu usług posiłkujemy się doświadczeniem, które uzyskaliśmy, realizując wiele zamówień w zakresie automatyzacji przemysłowej. W efekcie jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie rozwiązania dostosowane do oczekiwań klienta oraz jego budżetu. Nasze działania skupiają się na kwestiach związanych z optymalizacją produkcji, poprzez zwiększenie jej wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. W ich wyniku wzrostowi ulega atrakcyjność przedsiębiorstw zarówno dla zarówno obecnych, jak i potencjalnych partnerów handlowych. Potwierdzają to opinie zadowolonych klientów, którzy skorzystali z naszych usług.

Automatyzacja linii produkcyjnych

Aby zwiększyć efektywność pracy zakładu, konieczna jest automatyzacja linii produkcyjnych. Można wykonać ją na kilka sposobów np. poprzez wymianę starych maszyn na nowe lub też poprzez rozbudowę ciągu technologicznego. Zakres działań dobieramy zawsze indywidualnie. Każdy przypadek jest bowiem inny i wymaga uwzględniania wielu czynników takich jak np. poziom wyeksploatowania maszyn i ich ewentualną podatność na automatyzację, wielkość hal produkcyjnych, a także kwestie związane z zamierzeniami klienta (zmiana lub rozszerzenie profilu produkcyjnego) oraz przewidzianymi przez niego na ten cel środkami finansowymi. Jesteśmy również w stanie połączyć wymianę urządzeń z przenoszeniem linii produkcyjnych do nowego zakładu. Zajmiemy się wówczas również utylizacją zużytego sprzętu w ramach usługi złomowania maszyn.

Montaż Nowych Ciągów Linii Produkcyjnych

Zdarzają się sytuacje, kiedy do automatyzacji produkcji przemysłowej niezbędna jest kompletna wymiana ciągów technologicznych. Daje to możliwość nie tylko zastąpienia starych maszyn nowszymi, ale również na zamianę układu linii produkcyjnych pod kątem jej ewentualnej rozbudowy. Korzystając ze znajomości stosowanych obecnie rozwiązań technologicznych oraz praktycznych umiejętności, uzyskanych w trackie realizacji zleceń na montaż nowych linii produkcyjnych, zapewniamy klientom możliwość stworzenia rozbudowanych konstrukcji złożonych z wielu połączonych ze sobą ciągów technologicznych o dużym stopniu złożoności. Na ich życzenie jesteśmy w stanie przygotować linie produkcyjne, dzięki którym zwiększą wydajność produkcji lub też będą mogli rozszerzyć ją o nowe obszary.

Modernizacji Linii Produkcyjnych

Nie zawsze do pełnego zautomatyzowanie produkcji niezbędna jest wymiana całego ciągu technologicznego. Czasem do tego celu wystarczy podjęcie odpowiednich działań w zakresie modernizacji linii produkcyjnych. Przystępując do realizacji tego typu usług, przede wszystkim oceniamy potrzeby klienta poprzez diagnostykę ciągów technologicznych stosowanych w jego zakładzie. Pozwala nam to ocenić, jakie prace należy wykonać, aby w sprawny i ekonomiczny sposób zautomatyzować produkcję. Modernizacje będą również doskonałym wyjściem dla klientów, którzy chcieliby dostosować swoje linie produkcyjne do współczesnych standardów technologicznych. Chcąc pomóc klientom osiągnąć ten cel, dokonujemy takich działań, jak wymiana poszczególnych urządzeń, modyfikacja systemów sterowania oraz udoskonalanie starszych maszyn.

Wykonanie Mediów Zasilających

Automatyzacja produkcji wymaga nierzadko podjęcia dodatkowych działań takich jak wykonanie mediów zasilających. Jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie zasilanie dla instalacji elektrycznych, pneumatycznych, hydraulicznych oraz gazowych. Realizujemy również zamówienia na przyłącza olejowe. Przed oddaniem instalacji do użytku przeprowadzamy również testy poprawności ich działania m.in. poprzez próbne uruchamianie oraz pomiary parametrów funkcjonowania. Dzięki temu możemy gwarantować, że będą one pracować w pełni sprawnie, zapewniając klientom optymalny poziom produkcji.

Utrzymanie Linii Technologicznych

Aby zyskać pewność, że cały proces produkcyjny będzie przebiegać bez zakłóceń, warto zdecydować się również na nasze usługi utrzymania linii technologicznych. W ich ramach przeprowadzamy okresowe przeglądy, dokonujemy konserwacji, a także wykrywamy i naprawiamy usterki i awarie. Wszystkie prace wykonujemy w taki sposób, by nie wpłynęły w żaden sposób na tryb pracy zakładu. W przypadku poważniejszych uszkodzeń dokładnie planujemy i realizujemy remonty linii technologicznych. Pozwala to skrócić znacznie czas wyłącznie maszyn z użytku i ograniczyć związane z tym koszty.

Usługi spawalnicze

Doświadczenie i umiejętności naszych pracowników, którzy potrafią przeprowadzić montaże, modernizacje i naprawy linii technologicznych, pozwalają nam oferować także usługi spawalnicze. Zatrudnione w naszej firmie osoby swoje kwalifikacje w tym obszarze mogą udokumentować odpowiednimi certyfikatami, które uprawniają ich do realizacji spawania z zastosowaniem następujących metod:

 • Spawanie elektrodą
 • Spawanie TIG
 • Spawanie MIG
 • Spawanie MAG

Zachęcamy również do zapoznania się z listą usług wykonywanych przez konkretne działy naszej firmy, którą znajdą Państwo poniżej.

 

Dział Mechaniczny

 • pełen zakres prac ślusarko-spawalniczych,
 • spawanie gazowe, elektryczne w osłonie gazów,
 • spawanie aluminium, cięcie plazmowe,
 • wykonywanie i montaż instalacji przemysłowych (woda, powietrze, olej, odciągi przemysłowe),
 • prace konserwacyjne,
 • wykonywanie konstrukcji stalowych
 • modernizacje linii technologicznych,
 • ustawianie, przenoszenie oraz transport maszyn i urządzeń,
 • remonty wrzecion i wrzecienników,
 • remonty i modernizacje obrabiarek.
 • montaż linii przemysłowych

Dział Elektroenergetyczny

 • montaż i remonty instalacji elektrycznej w obiektach przemysłowych,
 • nadzór, przeglądy i konserwacje zasilania 20kV,
 • przeglądy, konserwacje, naprawy napędów elektrycznych,
 • pomiary elektryczne,
 • modernizacje instalacji elektrycznych,
 • montaż, remonty, konserwacje i przeglądy oświetlenia wewnętrznego,
 • przeglądy oraz naprawy urządzeń dźwigowych podlegających UDT,
 • montaż szynoprzewodów.


 
 • programowanie robotów przemysłowych:
  FANUC: RJ2, RJ3, RJ3+ (VW)
  KUKA: VKRC1, VKRC2, KRC1, KRC2
  COMAU: C3G, C4G, C5G
 • układy sterowania Siemens: S5; S7 serii 200, 300, 400; Sinumerik 840D,
 • technika napędowa: Indramat Ecodrive DKC 01, Fanuc 16 TC, Simodrive 611, SEW- Eurodrive, Danfoss, Siemens Micro i Midimaster,
 • sieci przemysłowe: Profibus, Interbus, DeviceNet DP, ASI, Ethernet.
Katalog realizacje
Katalog z realizacjami

Zapraszamy do pobrania specjalnie przygotowanego katalogu naszych realizacji

Pracowaliśmy dla
Loga firm